Niesamowita opcja w jednym z banków. Klienci zachwyceni! „Wreszcie wszystko w jednym miejscu”

Alior Bank udostępni 28 maja 2020 r. swoim klientom agregator kont, a więc możliwość podglądu rachunków osobistych w innych bankach. To już kolejne wdrożenie, po uproszczonym procesie kredytowym, które wykorzystuje możliwości otwartej bankowości.

Fot. Pixabay

Korzystanie z podglądu kont w różnych bankach z poziomu serwisu transakcyjnego Alior Online to wygodne i praktyczne rozwiązanie dla właścicieli kilku kont bankowych, a więc ponad połowy klientów korzystających z bankowości online.

Otwarta bankowość daje nam szansę oferowania klientom nowych usług odpowiadających na ich codzienne potrzeby. Agregacja rachunków płatniczych pozwala na bezpieczny dostęp do aktualnych sald i transakcji z wielu banków w jednym miejscu. Klient decyduje, które rachunki z innych banków chce dodać lub usunąć z pulpitu bankowości online Alior Banku – mówi Marcin Jaszczuk, wiceprezes Alior Banku odpowiadający za segment klienta indywidualnego, a także realizację strategii otwartej bankowości.

Dzięki temu w systemie bankowości internetowej Alior Banku można już zobaczyć konta osobiste w:

  • Santander Bank Polska,
  • ING Banku Śląski,
  • Banku Pekao,
  • PKO BP,
  • mBanku,
  • Millenium.

Alior Bank ma w planach poszerzenie tej grupy o kolejne instytucje.

To kolejne wdrożenie w Alior Banku, które wykorzystuje status banku jako podmiotu trzeciego (ang. Third Party Provider, TPP), który może pozyskiwać z innych instytucji informacje o klientach, gdy wyrażą oni na to zgodę. Pierwsze wdrożenie dotyczyło uproszczonego procesu kredytowego, który został wprowadzony pod koniec 2019 roku. Obecnie jest on dostępny w całej sieci oddziałów własnych i partnerskich, a także w kanałach zdalnych. Wkrótce proces ten zostanie udostępniony także w sprzedaży online.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE