Para z Warszawy oszukała starszą kobietę z Nowej Huty. Zabrali ponad pół miliona złotych!

Tymczasowy areszt dla 27-letniego oszusta oraz jego o rok młodszej wspólniczki. Para z Warszawy jest podejrzana o to, że pod koniec ubr., podając się za policjantów, oszukali 73-letnią kobietę na kwotę ponad 578 tys. zł.

Fot. Pixabay

Pomimo licznych apeli o ostrożność, wciąż w jednostkach Policji zgłaszane są przypadki starszych osób oszukanych na tzw. legendę. Oszuści nadal stosują stały model działania, tzn. wyszukują dane osób starszych, kontaktują się z nimi telefonicznie oraz opowiadają im nieprawdziwe, często dramatyczne historie. Wszystko po to, aby pozyskać oszczędności zgromadzone przez seniorów.

2 grudnia ubr. w Krakowie dokładnie według takiego modus operandi postąpiła para oszustów. Wówczas, 27-latek i jego wspólniczka, podając się za policjantów, przekonali starszą panią mieszkająca w Nowej Hucie, że jej pieniądze znajdujące się na koncie bankowym nie są bezpieczne. Para namówiła kobietę do wybrania oszczędności z banku, które następnie im przekazała, będąc przekonaną, że kiedy zagrożenie minie odzyska swoje pieniądze. W ten sposób oszuści wyłudzili od 73-letniej mieszkanki Krakowa ponad 578 tys. złotych. Seniorka straciła wszystkie swoje oszczędności.

Sprawa została zgłoszona na Policję, a zatrzymaniem sprawców zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Krakowie. Śledczy kilka miesięcy analizowali zebrane informacje, przeglądali zapisy z kamer monitoringu, w rezultacie czego wytypowali potencjalnych sprawców. Trop prowadził do Warszawy. Właśnie w stolicy, 5 maja br. funkcjonariusze zatrzymali 27-latka. Kilka dni później, 13 maja br., również w Warszawie zatrzymana została jego 26-letnia wspólniczka.

Policjanci przewieźli oboje do Krakowa. Para przyznała się do zarzucanych czynów. Odpowiedzą za oszustwo (art.286 KK), za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Kilka dni temu, Sąd Rejonowy dla Krakowa Nowej Huty na wniosek Prokuratury Rejonowej dla Krakowa Nowej Huty zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące, a wobec kobiety na 2 miesiące.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE