Co zostanie otwarte, a co pozostanie zamknięte? Jakie będą zasady korzystania?

Rząd ogłosił IV etap odmrażania gospodarki. Nie wszystko jednak otworzy się od razu. Na część miejsc poczekamy, inne pozostaną zamknięte.

Fot. Kraków w Pigułce

Od 30 maja zostaną zniesione obostrzenia w handlu oraz obowiązek noszenia maseczek. Ust i nosa nie będziemy musieli zasłaniać na ulicy.

We wszystkich zamkniętych miejscach publicznych, jak sklepy i galerie handlowe, maska, dezynfekcje rąk oraz reżim sanitarny zostanie utrzymany na obecnym poziomie. Jeżeli chodzi o place zabaw ministerstwo stawia sprawę jasno: jeżeli dziecko nie będzie miało styczności z rówieśnikami nie musi zasłaniać ust i nosa. Jeżeli nie ma możliwości zachowania dystansu, powinna być używana maseczka.

Od 6 czerwca otwarte zostaną kina, siłownie, parki rozrywki i baseny. Wszystkie te miejsca będą miały limit osób. Tego samego dnia można będzie ponownie organizować wesela i uroczystości rodzinne do 150 osób. Uczestnicy nie będą musieli nosić maseczek.

Od 19 czerwca kibice wrócą na trybuny. Będą jednak ograniczenia. Przede wszystkim na stadion nie wejdzie więcej osób niż wynosi 25. proc. pojemności obiektu.

Zamknięte nadal pozostaną dyskoteki i kluby.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE