Wejście tylko z biletem, pomiar temperatury i szereg oświadczeń. Nowe regulacje na lotniskach!

Wejście tylko po okazaniu biletu, kontrole temperatury poprzez kamery, obowiązek noszenia maseczek i oświadczenia o stanie zdrowia. To nowe dokumenty, które trzeba będzie wypełnić przy wejściu na lotnisko i do samolotu.

Fot. Kraków w Pigułce

Na lotnisku Chopina odbyło spotkanie na którym wyjaśniona zasady bezpieczeństwa. PLL LOT wznawia już loty krajowe. Sektor lotniczy przygotowuje się także na planowane odmrożenia w zakresie podróży do Europy.

Jakie obostrzenia czekają na nas na lotnisku? Przede wszystkim wejście na terminal będzie możliwe tylko z biletem. Kończy się sytuacja w której po lotnisku będzie mógł poruszać się każdy. Urząd zaleca, by odprawiać się online, ale nie będzie to obowiązek.

Na lotniskach, tak, jak w całej przestrzeni zamkniętej obowiązywać będzie zasada dystansowania się, co oznacza minimalny odstęp 1,5 metra od innych pasażerów i personelu lotniskowego.

Wszystkie panele, poręcze czy przyciski będą regularnie dezynfekowane, a personel Dostęp do placu zabaw dla dzieci i palarni zostanie ograniczony.

Pasażerowie po wejściu na pokład cały czas noszą maseczki. Co cztery godziny muszą być wymieniane. Serwis pokładowy będzie podczas lotu ograniczony do minimum. Kawa i herbata nie mogą być serwowane, a wszystkie przekąski będą pakowane oddzielnie. Przed lądowaniem wypełniona musi być karta lokalizacyjna podróżnego.

Po przylocie odbieramy bagaż i bezzwłocznie opuszczamy terminal.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE