Sensacyjny sondaż wyborczy! Zacięta walka odbędzie się w drugiej turze!

Z najnowszych sondaży wyborczych wynika, że w drugiej turze Andrzej Duda zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim. Wynik nie jest już tak oczywisty, jak w przypadku poprzednich sondaży.

Fot. Piotr Molecki/East News

Jak wynika z badania United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM, frekwencja wyniosłaby 59,7 procent.

W pierwszej turze zdecydowanym zwycięzcą jest Andrzej Duda. Na obecnego prezydenta chce zagłosować 41,2 proc. respondentów. Drugi w kolejności jest Rafał Trzaskowski na którego głosowałoby 27 proc. ankietowanych, a trzeci Szymon Hołownia z wynikiem 12 proc. głosów.

Na pozostałych miejscach uplasowali się Władysław Kosiniak-Kamysz (7 proc.), Krzysztof Bosak (6 proc.) i Robert Biedroń (2,2 proc.). 4 proc. ankietowanych nadal nie wie kogo poprze w I turze wyborów.

W II turze wyborów sondaże nie wskazują na pewne zwycięstwo któregokolwiek z kandydatów. W przypadku zmierzenia się obecnego prezydenta z Rafałem Trzaskowskim, Andrzej Duda może liczyć na 44,50 proc. poparcia, a kandydat KO na 44,30 proc.

Jeżeli Andrzej Duda walczyłby z Szymonem Hołownią, różnica również jest nieduża. Na obecnego prezydenta głosować chciałoby wtedy 43,40 proc. respondentów, a na kandydata niezależnego 43,10.

Jeszcze ciekawiej jest w przypadku walki z liderem ludowców. Zarówno Andrzej Duda, jak i Władysław Kosiniak Kamysz mogliby liczyć na 45,30 proc. głosów.

Na lidera Lewica Roberta Biedronia w drugiej turze głosowałoby 40,9 proc. ankietowanych. W tym przypadków Andrzej Duda zwyciężyłby pewnie z 46,1 proc. głosów.

Podobnie jest w przypadku walki z Krzysztofem Bosakiem. Na lidera Konfederacji oddałoby głos 30,20 proc. wyborców, a na Andrzeja Dudę 46,3 proc.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE