Teatr Bagatela ma nowego dyrektora

1 czerwca 2020 r. odbyło się drugie posiedzenie Komisji Konkursowej, powołanej Zarządzeniem nr 671/2020 Prezydenta Miasta Krakowa z 17 marca 2020 r. w celu wyłonienia kandydata na stanowisko dyrektora Teatru „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie. W posiedzeniu uczestniczyli wszyscy członkowie Komisji Konkursowej.

Fot. Krakow.pl

Dziewięcioosobowa komisja, po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych ze wszystkimi kandydatami, w głosowaniu jawnym wyłoniła kandydata na stanowisko dyrektora Teatru „Bagatela”. Został nim Andrzej Wyrobiec, który uzyskał pięć głosów.

Kandydatura ta została przedstawiona Prezydentowi Miasta Krakowa, który zgodnie z § 5 Zarządzenia nr 315/2020 Prezydenta Miasta Krakowa z 7 lutego 2020 r. w sprawie ogłoszenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, podjął ostateczną decyzję o powołaniu Andrzeja Wyrobca na stanowisko dyrektora Teatru „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie.

Andrzej Wyrobiec zaproponował najbardziej interesujący, autorski program koncepcji organizacyjnej, finansowej i programowej teatru. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy w biznesie i administracji publicznej, w tym również doświadczenie w zarządzaniu procesami, projektami i zespołami. Ma też na swoim koncie ogromne sukcesy w pozyskiwaniu środków z funduszy zewnętrznych. Dał się poznać jako strateg, a jednocześnie menedżer świadomy wyzwań stojących przed teatrem, jako  zespołem pracowników. Jest liderem na trudne czasy i szansą na znalezienie złotego środka w trudnym wyzwaniu, jakim jest myślenie o efektywności zarządzania, a zarazem koncyliacyjnym podejściu do zespołu targanego ogromnymi sporami wewnętrznymi i doświadczonego trudną sytuacją związaną z odwołaniem poprzedniego dyrektora.

– Cieszę się, że komisja konkursowa wybrała kandydata z ogromnym doświadczeniem w zarządzaniu zespołami ludzkimi, mającego doświadczenie w administracji publicznej, a zarazem człowieka związanego z rynkiem mediów i przemysłami czasu wolnego. Przed Teatrem „Bagatela” niełatwe zadanie utrzymania równowagi finansowej instytucji, utrzymania niemałego zespołu artystycznego technicznego, a zarazem pełnego wykorzystania jego potencjału. Wyzwaniem pozostają także ważne inwestycje „Bagateli”, rozwój infrastruktury i zwiększenie sukcesu teatru w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Pan Andrzej Wyrobiec zaprezentował się jako skuteczny menedżer, potrzebny na trudne czasy. Razem z Andrzejem Wyrobcem „Bagatela” zyskuje Krzysztofa Maternę jako dyrektora artystycznego – uznanego polskiego reżysera, aktora, satyryka i producenta telewizyjnego. W tej konfiguracji doświadczony menedżer i jedna z najbardziej wyrazistych i popularnych postaci polskiego życia kulturalnego stanowią obietnicę sukcesu „Bagateli”. Wierzę, że będzie to sukces mierzony w kategoriach finansowych, artystycznych, organizacyjnych i wizerunkowych, ale ostatecznie także frekwencyjnych. Dziękuję wszystkim, którzy przystąpili do konkursu, komisji oceniającej, a zwycięzcy serdecznie gratuluję licząc, że nie zawiedzie pokładanych nadziei – powiedział Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Komisja konkursowa wskazując nowego dyrektora teatru zaproponowała jednocześnie, by po zakończeniu pierwszego sezonu artystycznego dokonano oceny realizacji zwycięskiej koncepcji zarządzania teatrem.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE