Nastolatek z Nowej Huty z bogatą kartoteką – kradzieże, groźby, znieważenie funkcjonariusza

28 maja br. krakowscy policjanci zatrzymali 16-letniego mieszkańca Nowej Huty, podejrzanego o przywłaszczenie dwóch motorowerów. Mimo młodego wieku chłopak ma na swoim koncie również inne poważne przewinienia m.in. groźby karalne oraz znieważenie funkcjonariusza.

Fot. Policja

W miniony czwartek, policjanci z „ósemki” wpadli na trop 16-latka, który jak ustalili, miał przywłaszczyć dwa motorowery. W wytypowanym przez funkcjonariuszy garażu, mundurowi znaleźli dwa skutery z częściowo zdemontowanymi elementami. Śledczy sprawdzili pojazdy w policyjnych bazach. Jak się okazało, pierwszy z motorowerów, nieletni przywłaszczył 20 kwietnia br. w Nowej Hucie a drugi w styczniu br.  Oprócz  motorowerów w pomieszczeniu znajdowała się także znaczna ilość sprzętu mechanicznego. Jeden z pojazdów, już wrócił do posiadacza. Drugi również wkrótce zostanie zwrócony właścicielce.

W związku z powyższym zatrzymano nieletniego. Jak się okazało, przywłaszczenie skuterów, to nie jedyne przewinienia, których dopuścił się młody mężczyzna. Odpowie też m.in. za groźby karalne, uzyskanie bez uprawnień dostępu do konta innego użytkownika na portalu społecznościowym, prezentowanie na portalu społecznościowym treści pornograficznych oraz znieważenie funkcjonariusza policji. W związku z tym usłyszał on aż 13 zarzutów. Za popełnione czyny karalne, 16-latek decyzją Sądu został skierowany do schroniska dla osób nieletnich.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE