Nietypowa sytuacja na Powiślu. „Wprowadzono” nieoficjalne opłaty

Straż Miejska Miasta Krakowa opisuje nietypową interwencję na Powiślu. Funkcjonariusze dowiedzieli się na niej, że wprowadzono nieoficjalne opłaty za postój.

Fot. pixabay.com

Pojechaliśmy na Powiśle, bo jak twierdził zgłaszający, na parkingu autokarowym (obecnie wyłączonym z użytkowania) stoją nielegalnie auta – opisuje Straż Miejska Miasta Krakowa

Wysłany na miejsce patrol zastał tam jeden samochód oraz mocno zdziwionego obecnością funkcjonariuszy kierowcę, który stwierdził, że nie bardzo rozumie w czym problem, bo dosłownie przed chwilą zapłacił za parking 10 zł. Na pytanie komu, odpowiedział: przyszedł jakiś gość, pobrał opłatę i poszedł.

Ponieważ sytuacja wyglądała dość dziwnie, strażnicy zapytali, czy mógłby przejść z nimi kawałek i ewentualnie wskazać tego parkingowego. Zgodził się i już po chwili bez problemu rozpoznał „parkingowego” siedzącego obok stolików do gry w szachy.

Mężczyzna przyznał się, że nie jest pracownikiem strefy płatnego parkowania, a pieniądze wziął dla siebie. Strażnicy przekazali go w ręce wezwanym na miejsce policjantom, którzy stwierdzili, że tego dnia jeszcze 3 innych kierowców zgłosiło analogiczne zdarzenie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE