Nocny pościg ulicami Zakopanego

Młodociany kierowca nie zatrzymał się do kontroli policyjnej na osiedlu Spyrkówka w Zakopanem, a następnie w szaleńczym tempie uciekał przed patrolem policyjnym. Ostatecznie ucieczkę zakończył uderzając w słupki na poboczu jezdni. Był wprawdzie trzeźwy, ale nigdy nie zdobył prawa jazdy!

Fot. Policja Zakopane

Dzisiejszej nocy ok. 2.30 dyżurny zakopiańskiej komendy otrzymał zgłoszenie od patrolu drogówki, że na osiedlu Spyrkówka w Zakopanem na drodze krajowej K-47 nie zatrzymał się do kontroli kierowca forda, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. Patrol drogówki rozpoczął pościg i podjął próbę zatrzymania samochodu na kieleckich numerach rejestracyjnych. Policjanci musieli jak najszybciej wyeliminować z ruchu nieodpowiedzialnego kierowcę, który fordem urządził sobie niebezpieczną zabawę stwarzając realne zagrożenie w ruchu drogowym dla innych użytkowników. Pościg zakończył się, gdy uciekający samochód wypadł z jezdni ścinając słupki na poboczu w centrum Zakopanego. Kierowca po chwili był już w rękach policjantów. 19-latek z Zakopanego był wprawdzie trzeźwy, ale nigdy nie zdobył prawa jazdy. W trakcie pościgu popełnił przestępstwo i wiele wykroczeń drogowych, za które teraz odpowie przed sądem.

Przypominamy, że konsekwencje za ucieczkę przed Policją są surowe, ponieważ za to przestępstwo młodemu kierowcy może grozić do pięciu lat w więzieniu oraz nawet 15 letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych!

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE