Przed nami trzeci weekend kina samochodowego!

Pierwsze dwa weekendy kina samochodowego za nami! Nie straszne nam były burze i deszcze. Zobaczyliśmy kilka naprawdę dobrych nowości kinowych! Po sukcesie organizacyjnym i frekwencyjnym dwóch pierwszych edycji zapraszamy ponownie na parking przed trybuną zachodnią Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Seanse odbędą się w piątek i sobotę o godz. 21.00. Wjazd możliwy już od godz. 19.30.

Fot. Jan Graczyński

W piątkowy wieczór, 5 czerwca, zobaczymy historię jednego z cieszących się najgorszą sławą super przestępców uniwersum DC — „Jokera” (Joaquin Phoenix). Przedstawiony obraz śledzi losy kultowego czarnego charakteru, człowieka zepchniętego na margines. To nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście. Film dostał m.in. dwa Oscary, za rolę pierwszoplanową i muzykę skomponowaną przez Hildur Guðnadóttir.

Sobotni wieczór, 6 czerwca, upłynie widzom kina samochodowego w towarzystwie „Sokoła z masłem orzechowym”. Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera (Shia LaBeouf), drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który decyduje się mu pomóc. Kino drogi – wyścig, którego meta nie ma znaczenia, liczy się tylko to, co doświadczone w trakcie.

Do tej pory w kinie samochodowym zobaczyliśmy:

  • 30 maja – „Dżentelmeni”
  • 29 maja – „Na noże”
  • 24 maja – „Mayday”
  • 23 maja – „Psy 3. W imię zasad”
  • 22 maja – „Planeta Singli 3”
  • 21 maja – „Sala samobójców. Hejter”

Kino dla zmotoryzowanych to pomysł sięgający lat 30. XX wieku, ale Amerykanie pokochali ten rodzaj rozrywki w latach 50. i 60. Jedno z największych kin mieściło się w stanie Nowy Jork: miało 2,5 tysiąca miejsc dla samochodów, własną restaurację i plac zabaw dla dzieci, a to wszystko na powierzchni ponad 11 hektarów. Zaletą kin samochodowych od zawsze był komfort widzów – każdy siedział w swoim samochodzie i mógł przyjechać z całą rodziną. Co więcej, film można było swobodnie komentować, nie obawiając się, że osoba siedząca w samochodzie obok zwróci uwagę. Jest tylko jeden minus: samochodowe kino działa po zmroku, co oznacza jedynie wieczorne seanse. Dlatego powtórek nie będzie.

Pamiętajcie, że spotykamy się  5 i 6 czerwca, codziennie o godz. 21.00. Opłata za jedno miejsce parkingowe to 40 złotych. Sprzedaż biletów ruszyła we wtorek, 2 czerwca na portalu eventim. Liczba miejsc, ze względów bezpieczeństwa, jest ograniczona.

Na seanse zapraszają organizatorzy: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Sponsorem głównym wydarzenia jest TAURON, partnerem kina samochodowego jest firma Suempol.

Kino samochodowe jest jednym z wydarzeń odbywających się w ramach kampanii społeczno-informacyjnej „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”. Więcej o akcji można znaleźć na profilu na Instagramie @BadztTurysta oraz na Facebooku Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE