Ukradł komplet kół, bo… pasowały do jego samochodu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

Złodziej, który ukradł cztery aluminiowe felgi z oponami, długo nie cieszył się łupem. Poinformowani o zdarzeniu policjanci wkrótce zatrzymali młodego sądeczanina, który zdążył już zamontować skradzione koła do swojego samochodu.

Fot. Policja

Do kradzieży doszło między 29 na 30 maja br. na terenie jednej z posesji w Nowym Sączu. W tym czasie złodziej spod wiaty ukradł cztery 15-calowe felgi aluminiowe wraz z oponami, powodując straty w wysokości 1000 złotych. Kiedy właścicielka zorientowała się, że koła zniknęły, natychmiast poinformowała o tym sądeckich policjantów, którzy zaczęli działać, by jak najszybciej ustalić sprawcę i odzyskać skradzione przedmioty.

Realizując czynności, policjanci wytypowali potencjalnego sprawcę kradzieży, a następnie zatrzymali go do kontroli drogowej. Jak się okazało, młody mężczyzna zdążył już zamontować skradzione koła do swojego samochodu i jeździł nim po mieście.

Mundurowi na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 22-latowi zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Młody mężczyzna przyznał się i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Odzyskane przez policjantów koła zostały przekazane właścicielce.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE