UWAGA! W niedzielę niszczycielskie burze! Możliwe trąby powietrzne!

W niedziele mogą wystąpić gwałtowne zjawiska pogodowe. Zapowiadane są ulewy, burze z gradem i silny wiatr. Niestety, istnieje też prawdopodobieństwo powstania trąb powietrznych.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Niedziela będzie w całym kraju ciepła. Od Olsztyna, przez Warszawę, Łódź aż po Kraków i cały wschód kraju ciągnął się będzie pas wysokich temperatur aż do 26 stopni Celsjusza w ciągu dnia.

W tych samych regionach istnieje prawdopodobieństwo silnych, gwałtownych zjawisk pogodowych, które nie muszą, ale mogą wystąpić.

„W tymże dniu będziemy najprawdopodobniej zmagać się z dwoma kluczowymi strefami burz” – opisuje Jakub Maciejak, meteorolog z portalu BurzeInfo.pl.

„(…) W pierwszej fazie dojdzie do inicjacji silniejszych wysokoopadowych/klasycznych superkomórek burzowych, z opadami deszczu do 30-35mm, silnymi porywami wiatru do 90km/h, a także większym gradem do 2-3cm. W związku z dość niskim poziomem kondensacji pary wodnej (LCL ~ 700m) niewykluczone, że dojdzie do rozwoju kilku trąb powietrznych” – ostrzega meteorolog.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE