Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej: „Jestem przerażony. Szczyt epidemii może nastąpić tuż przed albo w dniu wyborów”

6 czerwca odnotowano 576 nowych przypadków koronawirusa. Tego samego dnia otwarto szereg instytucji kultury, kina, solaria, siłownie i kluby fitness. Sytuację skomentował w TVN24 prof. Andrzej Matyja, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA. Fot. Jacek Dominski/REPORTER

6 czerwca odnotowano 576 nowych przypadków koronawirusa. Dzień później było ich 575. Nic nie zapowiada spadków, bowiem powstają coraz to nowe ogniska koronawirusa. Nie jest to już tylko Śląsk, ale również Mazowsze i Małopolska.

Prof. Andrzej Matyja, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej tłumaczył w TVN24, że jego zdaniem w tej sytuacji zdjęcie obostrzeń jest niezrozumiałe – To może doprowadzić do tego, że ten szczyt zachorowań mamy ciągle przed sobą. Może być tak, że z opóźnieniem, ale jednak, doprowadzimy do sytuacji włoskiej czy hiszpańskiej (…) Niezależnie od zaleceń trzeba apelować do społeczeństwa: bądźmy odpowiedzialni, bo odpowiedzialność nas wszystkich może doprowadzić do tego, że wreszcie dojdzie do spadku zachorowań dziennych – ostrzegł profesor.

Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej odniósł się też do wyborów, które zaplanowane są na 28 czerwca. – Jestem przerażony. Obawiam się, że szczyt epidemii może nastąpić tuż przed albo w dniu wyborów, bo taki jest okres pojawiania się objawów koronawirusa – powiedział. Zaapelował też do kandydatów i polityków, by być odpowiedzialnym i podejmować decyzję w zależności od zachorowań dziennych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE