Spot Durexa z parą gejów. TVP odmówiła emisji [WIDEO +18]

To pierwsza w Polsce reklama telewizyjna, w której wystąpiła para tej samej płci. Jedna stacja odmówiła wyświetlania spotów, powołując się na: „Sceny lub treści mogące mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich”.  Spot „Głośni w łóżku” można zobaczyć m.in. w telewizji Polsat czy też TVN.

Fot. Instagram Jakub i Dawid

W reklamie wystąpiła znana para gejów w całej Polsce Jakub i Dawid.

Przełomowy moment – właśnie powstała pierwsza, polska reklama telewizyjna z parą nieheteronormatywną. Spot jest częścią nowej kampanii marki Durex, która startuje dzisiaj. Wielkie brawa dla firmy za pomysł, odwagę i dziękujemy za zaproszenie do projektu. Także od dzisiaj będziemy się namiętnie tulić także w prasie, na bilbordach i w telewizji. I kto by pomyślał, że prezerwatywy będą tworzyły historię naszego kraju?

Jak informuje portal wirtualnemedia, TVP argumentuje odmowę  przepisami z ustawy o radiofonii i telewizji. „Audycje lub inne przekazy, zawierające sceny lub treści mogące mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich, inne niż te, o których mowa w ust. 4, mogą być rozpowszechniane wyłącznie w godzinach od 23 do 6” – czytamy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE