Sztab kryzysowy w Sieradzu przywraca obostrzenia. To samo czeka resztę Polski?

W Sieradzkim szpitalu wojewódzkim stwierdzono 80 przypadków zakażenia koronawirusem. Sztab kryzysowy podjął decyzję o przywróceniu części obostrzeń.

Fot. AP/Associated Press/East News

W ostatnich dniach zakażenia poszybowały w górę. W sobotę, niedzielę i poniedziałek odnotowano odpowiednio 576, 575 i 599 zakażeń koronawirusem.

Pojawiło się dużo nowych ognisk m.in. w świątyniach, kopalniach, a nawet w ośrodku dla uchodźców. Jednym z takich miejsc jest szpital w Sieradzu w woj. łódzkim. Zakażeniu uległo 45 pacjentów i 35 pracowników z kilku oddziałów. Na szczęście większość przechodzi chorobę łagodnie.

W poniedziałek zebrał się sztab kryzysowy powołany przez prezydenta miasta Pawła Osiewałę. Przywrócono część obostrzeń. Zamknięto place zabaw i siłownie plenerowe. Centrum kultury pozostanie zamknięte, zmieniono zasady działania pracy urzędu miasta i zdecydowano się rozwozić posiłki dla seniorów. Dom Dziennego Pobytu oraz Klub Seniora dla osób starszych na razie również pozostaną zamknięte.

To na razie łagodne przywrócenie części obostrzeń, ale w całym kraju pojawiło się dużo punktów, gdzie rozwija się koronawirus. Wcześniej rząd mówił, że jeżeli liczba zakażonych zacznie rosnąć, część obostrzeń może zostać przywrócona.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE