„Widok galopujących rumaków wprawił w osłupienie kierowców oraz pieszych”. Wezwano policję [WIDEO]

Do niecodziennej interwencji policjantów i strażników miejskich doszło dzisiaj w godzinach porannych na jednej z głównych ulic w Krakowie. Funkcjonariusze musieli zmierzyć się z nie lada wyzwaniem polegającym na okiełznaniu i zatrzymaniu spłoszonych koni, które galopowały po Alejach Trzech Wieszczów. Mundurowi wywiązali się z zadania, złapali rumaki i przekazali je pracownikowi jednej ze stadnin.

Fot. Małopolska Policja

Około godz. 8, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krakowie odebrał zgłoszenie dotyczące dwóch koni biegających w rejonie Alei Trzech Wieszczów.

Widok galopujących rumaków wprawił w osłupienie kierowców oraz pieszych zaskoczonych obecnością niecodziennych uczestników ruchu drogowego. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani policjanci z Wydziału Sztab Policji KMP w Krakowie, którzy wspólnie ze strażnikami miejskimi próbowali zatrzymać spłoszone zwierzęta. Funkcjonariusze pojechali za galopującymi końmi w rejon ulicy Czarnowiejskiej, gdzie, wykorzystując moment, że konie się zatrzymały, podeszli i złapali je. Policjanci uspokoili rumaki i pilnowali, aby niesubordynowane zwierzaki, bezpiecznie zaczekały na przyjazd pracownika jednej z pobliskich stadnin, któremu zostały przekazane do czasu ustalenia ich prawowitego właściciela.

Funkcjonariusze ustalili, że zwierzęta należą do właściciela jednej ze stadnin usytuowanej w zachodniej części Krakowa, gdzie powróciły całe i zdrowe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że rumaki wydostały się ze stadniny przez uszkodzone ogrodzenie. Dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez policjantów.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE