Wszczynał awantury w sklepie. W końcu miarka się przebrała

Limanowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kolejny raz niepokoił pracowników sklepów w miejscowości Przyszowa. Mężczyzna złamał zakaz zbliżania się do pracowników sklepów oraz zakaz przebywania na terenie sklepów. Został tymczasowo aresztowany na trzy  miesiące.

Fot. Policja

Zatrzymany 56-latek w ubiegłych latach niejednokrotnie podczas zakupów wszczynał awantury i groził pracownikom. W konsekwencji tego obsługa dwóch miejscowych sklepów złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił zastosować wobec mężczyzny środek w postaci zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych oraz zakazu przebywania na terenie sklepów, gdzie pracują.

Mężczyzna jednak lekceważył wyroki sądu. W ciągu ostatnich pięciu miesięcy kilkukrotnie nachodził pracowników sklepów, nie stosując się  tym samym do sądowych wyroków, a ponadto wszczynał awantury, w trakcie których groził pozbawieniem życia. 2 czerwca br. po kolejnym takim zdarzeniu 56-latek został zatrzymany, trafił do policyjnej celi, a stamtąd już do aresztu. Sąd Rejonowy w Limanowej zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych (art. 244 KK) mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE