Lawina turystów! Tu epidemia może wybuchnąć na nowo!

Hel może poszczycić się 15 km linią plaż. Półwysep znalazł się wśród 300 najbezpieczniejszych miejsc na wakacje według European Best Destination. Teraz jednak mamy jeszcze jedno zagrożenie: epidemię.

Gdańsk Brzezno Plaza Fot. Wojciech Strozyk/REPORTER

Miejscowości nadmorskie, gdzie przypadków koronawirusa nie było dużo, teraz mogą być zagrożone. Hel przeżywa oblężenie. Tylu turystów nie było nawet w szczycie poprzedniego sezonu.

Burmistrze Helu w wypowiedzi dla WP.PL zaapelował do turystów o kierowanie się zdrowym rozsądkiem. Jeżeli widzą, że na plaży jest już ciasno, by poszli dalej i znaleźli miejsce dla siebie w bezpiecznej odległości od innych.

Nie dotyczy to wyłącznie Helu, ale ogólnie miejscowości turystycznych. Ministerstwo apeluje, by pamiętać o tym, że nadal jest epidemia i zachowywać odpowiednie odległości od osób zarówno na ulicach, jak i na plażach czy szlakach.

W piątek turyści z całej Polski wyruszyli na plaże. Być może efekt niezachowania należytej ostrożności obserwować będzie można za tydzień, może dwa, tym razem już w swoich miejscowościach.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE