Ministerstwo Edukacji przygotowuje szkoły do pracy zdalnej od września

Jak poinformował Minister Edukacji Dariusz Piontkowski, ministerstwo przygotowało rozwiązania prawne, które pozwolą na kontynuację nauczania zdalnego od nowego roku szkolnego, po zakończeniu wakacji.

Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Szef Ministerstwa Edukacji Narodowej, zajmując stanowisko w sprawie nauczania zdalnego, podkreślił, że sukces w znacznej mierze uzależniony jest od postawy i zaangażowania ucznia.

Jak podkreślił, przeważająca większość podopiecznych podeszła do nowego sposobu nauczania z wyrozumiałością i starannie realizowała obowiązujący materiał.

Zdarzały się również problemy z adaptacją, ze względu na nieprzyzwyczajenie do nowej formy kontaktu. Minister nie ukrywa, że zdalna forma nauczania wymusza samodyscyplinę, a z tą u młodzieży bywa różnie.

Minister Edukacji odniósł się również do obaw, które część nauczyciele wyraża w związku z wrześniowym powrotem do szkoły. Jak zapewnił, za nieco ponad 2 miesiące tego strachu powinno być mniej, aczkolwiek przygotowano się również na konieczność powrotu do trybu zdalnego, na wypadek pojawienia się drugiej fali epidemii.

Jak zaznaczył Piontkowski, powstały rozwiązania prawne, które umożliwią w sposób płynny powrót do tej formy nauczania.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE