Znany gitarzysta spędził 44 dni w śpiączce przez COVID-19. „Oczekujemy cudu, byś przeżył”

W szpitalu usłyszał od lekarza, że potrzebuje cudu, by przeżyć. Jego płuca były wyniszczone przez koronawirusa, a każdy ruch powodował ogromny ból, kaszel i wymioty. Po 44 dniach śpiączki i wyjściu ze szpitala artysta wraca do zdrowia.

Fot. Leszek Kotarba/East News

Adam Palma udzielił wywiadu dla Polsat News. W „Wydarzeniach” opowiedział o swoich zmaganiach z wirusem.

Miał już zaplanowane koncerty i wierzył, że jest ostatnią osoba, którą może dopaść wirus. Niestety, pewnego dnia okazało się po prostu, że nie może chodzić. Każdy obrót na bok powodował kaszel i wymioty.

Lekarz powiedział, że moje płuca są zdewastowane. I mówi: nie będę cię okłamywał, oczekujemy cudu, jeżeli chcesz przeżyć – opowiadał. Dodał, że spędził w śpiączce 44 dni i lekarze kazali rodzinie się z nim pożegnać. O dziwo zaczął odzyskiwać zdrowie.

Po dwóch miesiącach wyszedł ze szpitala. Był tak słaby, że nie mógł nawet jeść, nie mówiąc już o graniu na gitarze. Dzięki rehabilitacji i ciężkiej pracy ma szansę wrócić do stanu sprzed zakażenia.

Adam Palma to zdobywca tytułu „Najlepszy Polski Gitarzysta Akustyczny” według Guitar Awards w Warszawie w 2014 r. Jest jedynym gitarzystą fingerstyle który wystąpił przed 700 000 widownią.

Współpracował z muzykami takimi jak: Ewa Bem, Edyta Górniak, Ewelina Flinta, Kuba Badach, Tommy Emmanuel, Joscho Stephan, Martin Taylor, Snake Davis, Jack Pearson (The Allman Brothers), Chris de Burgh and Hamish Stuart (The Average White Band, Paul McCartney), Robbie McIntosh (John Mayer, Paul McCartney). Otwierał koncerty dla takich gitarzystów, jak Al Di Meola, Albert Lee, Jerry Donahue, Bill Wyman (The Rolling Stones). Kilkakrotnie zapraszany przez Tommy Emmanuel do wspólnych koncertów w USA, UK i Polsce.

Jest wykładowcą gry na gitarze na The University of Salford. W 2019 roku ukazała się nowa płyta artysty. To pierwsze na świecie nagranie muzyki Fryderyka Chopina na gitarze akustycznej. Na płycie gościnnie wystąpił Leszek Możdżer.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE