Klient groził taksówkarzowi przestrzeleniem kolana

Podczas nocnego kursu w Chrzanowie klient groził taksówkarzowi przestrzeleniem kolana. Policjanci zatrzymali sprawcę i przedstawili mu zarzuty, za które grozi mu do 3 lat odsiadki.

Fot. malopolska policja

11 czerwca, około 2 nad ranem 35 – letni mieszkaniec Chrzanowa zamówił kurs taksówki. Po kilkuminutowej jeździe okazało się, że klient nie wskazał konkretnego adresu, gdzie taksówkarz ma go zawieźć. 35 – latek chciał by go wożono po całym mieście. W pewnym momencie zlecił taksówkarzowi podjechanie na jeden z parkingów, gdzie z zaparkowanego samochodu wyciągnął przedmiot przypominający broń. Od tego momentu miał nakazać taksówkarzowi, że ma wykonywać jego polecenia, a w przypadku poinformowania kogokolwiek o tym co się dzieje groził jej użyciem. Taksówkarz w obawie o swoje życie wykonywał polecenia 35 – latka. Pomimo strachu udało mu się jednak skontaktować ze swoim kolegą i poinformować go o całej sytuacji, a ten z kolei zadzwonił do oficera dyżurnego chrzanowskiej Policji.
Na miejsce natychmiast podjechał patrol, który zatrzymał chrzanowianina, a także zabezpieczył jego broń – jak się okazało była to broń hukowa. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego 35-latka policjanci natrafili na niewielkie ilości amfetaminy.
Mężczyźnie postawiono zarzut zmuszania do określonego zachowania przy stosowaniu przemocy oraz zarzut posiadania środków psychoaktywnych, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE