Najnowszy sondaż! Andrzej Duda przegrywa aż z dwoma kandydatami!

Nie od dziś wiadomo, że każdy sztab robi swoje badania i najczęściej są one w miarę dokładne. Do tej pory nikt ich jednak nie ujawniał. Wyjątkiem jest Szymon Hołownia. Nowy sondaż wyborczy przeprowadziła firma Maison&Partners na zlecenie jego sztabu.

Fot. Piotr Molecki/East News

Wyraźny spadek poparcia dla urzędującego prezydent widać już w pierwszej turze. Według najnowszego sondażu Andrzej Duda ma poparcie 37 proc. ankietowanych. Za nim jest Rafał Trzaskowski z wynikiem 28,4 proc. Na trzecim miejscu uplasował się Szymon Hołownia na którego głosowałoby 14,8 proc. ankietowanych.

Wyniki II tury wyborów można nazwać przełomowymi. Andrzej Duda przegrałby w starciu z Rafałem Trzaskowskim. Na urzędującego prezydenta chce oddać głos 39 proc. wyborców. Na Rafała Trzaskowskiego 42 proc. 19 proc. nie jest w stanie wskazać swojego kandydata.

To jednak nie wszystko, bo Andrzej Duda przegrałby także w Szymonem Hołownią i to jeszcze dotkliwiej niż z kandydatem KO. Szymon Hołowania otrzymałby 46 proc. głosów, a obecny prezydent 38 proc. Niezdecydowanych wyborców miałoby być w tym przypadku 16 proc.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE