Polska gra komputerowa wchodzi do kanonu lektur!

Gry komputerowe to rozrywka i rynek, które nie można ignorować. Dostrzega to także rząd. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Polska będzie pierwszym krajem na świecie, który wpisze grę do kanonu lektur.

Fot. Wydawca

„Polska będzie pierwszym krajem na świecie, który wpisze własną grę komputerową „This War of Mine” do kanonu lektur nieobowiązkowych MEN” – powiedział premier Mateusz Morawiecki, który był z wizytą w firmie 11 bit studios.

This War of Mine to wielokrotnie nagradzana gra z gatunku survival, opowiadająca o przetrwaniu w czasach wojny. Gracz wciela się jednak nie w żołnierza, ale w cywila. Tytuł został wydany na komputery PC z systemem Windows, MacOS i Linux, a także na konsole Xbox One i PlayStation 4 i smartfony z systemem Android i iOS.

„W przeciwieństwie do tego, jak kojarzy się większość gier komputerowych – strzelanie, gonitwy, szybkie samochody i jeszcze raz strzelanie, w tej grze jest mnóstwo refleksji, sytuacji, w których powinniśmy się postawić jako osoba, która musi przetrwać w otoczeniu wojennym na przykładzie wojny na Bałkanach w Sarajewie” – powiedział szef rządu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE