Projekt bonu turystycznego trafił do Sejmu. 500 zł na dziecko i surowe kary łącznie z więzieniem

Do Sejmu wpłynął prezydencki projekt ustawy ws. Polskiego Bonu Turystycznego. Według niego rodzice mogą wykorzystać dodatkowe 500 zł na każde dziecko na usługi hotelowe i imprezy turystyczne. Są też surowe kary za wykorzystywanie nazwy.

Fot. Wojciech Strozyk/REPORTER

Skorzystać będzie mógł każdy rodzic. Czas na wydanie bonu to 31 marca 2022 roku, czyli dłużej niż pierwotnie zapowiadano.

Bon Turystyczny wydawany będzie w formie elektronicznej, do wykorzystania na specjalnej platformie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Znajdzie się tam lista polskich usług na które będzie można je wydać. Nie jest wymienialny na gotówkę.

To nie wszystko, bowiem projekt zakłada również wsparcie dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. Ich rodzice otrzymają 1000 zł na dziecko, z uwagi na fakt dodatkowego przygotowania malucha do podróży czy wypoczynku.

Wprowadzono również surowe kary dla wszystkich, którzy użyją nazwy „Polski Bon Turystyczny” bez zgody np. w reklamie lub przyjmą płatność za realizację niezgodnie z przeznaczeniem. Będzie za to groziło nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE