„Afera” z Rafałem Trzaskowskim. „Musicie sobie zdawać sprawę, jaka to poważna sprawa. Wiedzieć, być przygotowani”

Na konferencji prasowej, Rafał Trzaskowski przedstawił swój zespół doradców ds. obrony i bezpieczeństwa Polski. Odpowiadał też na pytania dziennikarzy. W jednym z nich dziennikarz zapytał o… dżem.

Fot. Shutterstock

Zespół doradców Rafała Trzaskowskiego złożony jest m.in. z emerytowanych generałów, wśród których znalazł się szef Sztabu Generalnego gen. Mieczysław Cieniuch.

Kiedy przyszła pora na zadawanie pytań, głos zabrał dziennikarz TVP, który spytał się Rafała Trzaskowskiego o… dżem. Chodzi o sprawę z 2018 roku. W Warszawie trwało Święto Wojska Polskiego i Wielka Defilada Niepodległości. W czasie wydarzenia prezydent Warszawy wybrał się na jarmark na którym zrobił zakupy.

„Dwa lata temu zamiast na defiladę z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej wybrał się pan na jarmark, kupić między innymi dżem. Czy podobnie postąpiłby pan jako prezydent RP?” – zapytał dziennikarz i dorzucił pytanie o to czy Igor Ostachowicz i Sławomir Nowak są w sztabie wyborczym.

„Jeżdżę po całej Polsce, drodzy Państwo i z obywatelami rozmawiam na różne tematy, przede wszystkim dotyczące bezpieczeństwa, służby zdrowia, spraw najbardziej podstawowych. Dzisiaj, drodzy państwo, rozmawiamy o bezpieczeństwie państwa, a telewizja publiczna pyta mnie o dżem” – odpowiedział prezydent Warszawy.

Na drugie pytanie nie odpowiedział wprost mówiąc, że w sztabie pracuje wiele osób i są większe problemy do omówienia niż nazwiska. Do sprawy dżemu odniósł się jeszcze raz podczas wizyty w Radomiu. „Dzisiaj, i chce was o tym poinformować, bo jeszcze nie widzieliście „Wiadomości”, straszny fakt ujrzał światło dzienne. Kupowałem dżem. O tym będą dzisiaj „Wiadomości”, że kupowałem dżem. Musicie sobie zdawać sprawę, jaka to poważna sprawa. Wiedzieć, być przygotowani na zarzuty związane z kupowaniem dżemu” – żartował Rafa Trzaskowski.

Okazało się jednak, że „Wiadomości” nie wyemitowały pytania dotyczącego dżemu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE