Szef WHO: „Pandemia weszła w nową, niebezpieczną fazę”

Liczba przypadków przekroczyła 8,5 mln przypadków. Liczba zgonów wynosi obecnie ponad 460 tys. WHO ostrzega, że pandemia weszła w „nową, niebezpieczną fazę”.

Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Kolejne kraje znoszą obostrzenia. W Wielkiej Brytanii niedługo zostaną otwarte puby. Jednak to nie w Europie, ale w Ameryce wirus rozprzestrzenia się najszybciej.

Świat wszedł w nową, niebezpieczną fazę. Wiele osób ma dość siedzenia w domu, to zrozumiałe. Zrozumiałym jest też to, że kolejne kraje chcą otwierać swoje społeczeństwa i gospodarki. Jednak wirus wciąż rozprzestrzenia się z zastraszającym tempie. Wirus nadal jest śmiertelnie niebezpieczny, a większość nadal jest podatna na zakażenie – ostrzegł Tedros Adhanom Ghebreyesus, szef WHO. Podkreślił, że światowi liderzy powinni apelować do ludzi o przestrzeganie zasad higieny. – Pamiętajcie o zachowaniu dystansu. Jeżeli czujesz się chory zostań w domu. Stale zasłaniaj usta i nos przy kasłaniu. Noś maseczkę, gdy to konieczne. Regularnie myj ręce – przypomniał dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia.

W Polsce w sobotę podano, że zakażonych jest już 31 620 osób, a 1346 zmarło.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE