Prezydent ostro o PO-PSL: „Byli gorszym wirusem niż koronawirus”

Prezydent odwiedził Kraków i przemawiał do mieszkańców zgromadzonych na rynku. Przekonywał, że rządy poprzedniej ekipy były szkodliwe dla gospodarki i ludzi.

Wystąpienie prezydenta poprzedziły protesty środowiska LGBT. Mimo to, wystąpienie prezydenta przyszło oglądać wielu mieszkańców Krakowa.

– Spójrzcie państwo na karty historii. Popatrzcie państwo, że 2015 roku, kiedy przejmowaliśmy władzę od koalicji PO-PSL, bezrobocie wynosiło ponad 9 procent. W najgorszym czasie momencie pandemii koronawirusa bezrobocie wzrosło do 6 procent, czyli było niższe niż wtedy, kiedy oni rządzili. Byli gorszym wirusem niż, proszę państwa, koronawirus – przekonywał prezydent Andrzej Duda.

O to właśnie chodzi, o to są te wybory w 2020 roku – jaka będzie w przyszłości Polska, czy będzie Polską podwyższonego wieku emerytalnego, czy będzie Polską lekceważenia ludzi, spraw obywateli, czy będzie Polską wyzysku i wyprzedawania narodowego majątku, czy będzie Polską oszustwa i kłamstwa, czy będzie Polską sprawiedliwości, uczciwości i rozwoju, czy będzie Polską marzeń, taką, jak mówił o niej Lech Kaczyński, powtarzam to zawsze, ale jest to ważne i piękne – Polską, która będzie bronić słabych i nie będzie musiała bać się silnych, Polską, w której zwycięża uczciwość, a nie cynizm i draństwo – mówił prezydent.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE