Nowy sondaż. Problemy obecnego prezydenta. Przez to może mieć trudności z II turą

W najnowszym sondażu Andrzej Duda nadal prowadzi w I turze. Jeżeli w II spotka się z Rafałem Trzaskowskim poparcie jest niemal równe. Jednak nie to może być największym problemem prezydenta.

Fot. KONRAD KOZŁOWSKI/POLSKAPRESS/Polska Press/East News

W sondażu IBRIS dla WP Andrzej Duda nadal prowadzi w I turze zdobywając 41 proc. głosów. Na Rafała Trzaskowskie chce głosować 27,1 proc. respondentów. Szymon Hołownia może liczyć na poparcie 8,9 proc. Za nim jest Władysław Kosiniak-Kamysz (7,3 proc.), Krzysztof Bosak (5,6 proc.) i Robert Biedroń (4,2 proc.).

W drugiej turze najprawdopodobniej spotkają się Więc Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Obecny prezydent może liczyć na 45,6 proc. poparcia, a Rafał Trzaskowski na 45,5 proc.

To jednak nie największy problem urzędującego prezydenta, bowiem na Rafała Trzaskowskiego chcą głosować wyborcy innych opcji w przypadku, gdyby ich kandydat nie wszedł do II tury.

Rafała Trzaskowskiego poparłoby aż 97 proc. wyborców Roberta Biedronia, 74 proc. wyborców Szymona Hołowni, 70 proc. wyborców Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz 43 proc. wyborców Krzysztofa Bosaka.

IBRIS mówi też, że Andrzeja Dudę w II turze poparłoby zaś – 23 proc. wyborców Krzysztofa Bosaka, 9 proc. wyborców Kosiniaka-Kamysza, 7 proc. wyborców Hołowni i… 0 proc. wyborców Biedronia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE