Kobieta przekazała oszustowi swoje oszczędności

Podczas rozmowy telefonicznej z 83-letnią kobietą, mieszkanką regionu tarnowskiego oszust podał się za policjanta, który pomoże uwolnić syna z aresztu. Starsza pani straciła ponad 45 tysięcy złotych. Teraz oszusta poszukują tarnowscy kryminalni.

Fot. Pixabay

W piątek, po raz kolejny w regionie tarnowskim rozdzwoniły się telefony stacjonarne. Tym razem oszuści wybrali sobie gminę Lisia Góra i Skrzyszów. W godzinach dopołudniowych policjanci przyjęli aż 11 informacji o próbach oszustw na seniorach zamieszkujących w tych gminach. W czasie rozmów telefonicznych mężczyzna przedstawiał się za policjanta i proponował przekazanie pewnej sumy pieniędzy w zamian za uwolnienie z aresztu syna. W czasie rozmowy podały kwoty od 40 tysięcy nawet do 300 tysięcy złotych. Większość osób w trakcie rozmowy szybko zorientowała się w próbie oszustwa i przerywała rozmowę. Niestety jedna z kobiet, 83-letnia mieszkanka powiatu straciła ponad 45 tysięcy złotych, które przekazała oszustowi.
Tarnowscy policjanci ponawiają apel do seniorów, jak również ich najbliższych, aby podczas spotkań rodzinnych rozmawiali na temat sposobów, jakie wykorzystują teraz oszuści. Starajmy się przekazać podstawowe informacje naszym babciom i dziadziom, aby nie prowadzili takich rozmów telefonicznych. Oszust zawsze znajdzie sposób, aby wprowadzić nas w błąd.
Pamiętajmy najlepszym sposobem w takiej sytuacji, jest odłożenie słuchawki telefonu lub po prostu wciśnięcie przycisku z czerwoną słuchawką.
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE