Koncerty Promenadowe powracają na krakowskie Planty!

Już po raz czwarty w najcieplejszych, letnich miesiącach Altana na Plantach rozbrzmiewać będzie dźwiękami muzyki oraz innych aktywności kulturalnych! A to wszystko niezmiennie dzięki Krakowskiemu Forum Kultury i organizowanym przez tę instytucję Koncertom Promenadowym.

W każdą sobotę i niedzielę od 27 czerwca aż do 27 września w Altanie na Plantach od strony ul. Westerplatte odbywać się będą Koncerty Promenadowe. Jest to seria wyjątkowych koncertów i wydarzeń artystycznych dla starszych i młodszych, które to – zgodnie z tradycją tzw. „Promenadówek” – wypełnią wszystkie wakacyjne weekendy. Chociaż (w związku z epidemią) w tegorocznym programie nie znalazły się piątkowe potańcówki, to czwarta edycja Koncertów Promenadowych obfitować będzie w jeszcze więcej kulturalnych wrażeń, gdyż wydłużono czas organizacji cyklu aż do końca września, co oznacza dodatkowy miesiąc z Krakowskim Forum Kultury i świetną zabawą w Altanie!

Sobotnie przedpołudnia o godz. 11.00 to chwile poświęcone najmłodszym. Dla dzieci przygotowano koncerty, spektakle i ciekawe, angażujące zabawy. W programie znalazły się m.in. spektakl teatralny „To już lato, co Ty na to?” oraz „Tańcobajka” – wyjątkowe, wielowymiarowe wydarzenie teatralne, muzyczne oraz taneczne. Na jeden dzień przeniesiemy się także do świata uwielbianych przez dzieci Muppetów oraz obejrzymy niezwykłe przygody kota Dyzia i kosmity Dodo. Nie zapomniano też o wydarzeniach edukacyjnych – wszak wiadomo, że nauka jest najefektywniejsza, gdy towarzyszy jej zabawa. Dowiemy się więc, czy muzyka poważna zawsze jest poważna, udamy się w muzyczną podróż dookoła świata, a także poznamy różne instrumenty i pobawimy się w rytmach muzyki z Panem Miłoszem. Muzyczne zabawy inspirowane m.in. polską muzyką tradycyjną zapewni również Ania Broda, a także Pani od muzyki (Katarzyna Chodoń) podczas familijnej krakowskiej potańcówki.

W niedzielne popołudnia o godz. 15.00 do Altany zawitają koncerty uznanych artystów, a repertuar również będzie bardzo różnorodny. Spotkamy się m.in. z zespołem Preziosa, który zaprezentuje najbardziej znane pieśni operetkowe i musicalowe, z zespołem Groove Set i Marceliną Gawron czy z Artystami Piwnicy pod Baranami („Koncert galicyjski” oraz koncert Rafała Jędrzejczyka). Posłuchamy także najpiękniejszych piosenek francuskich podczas koncertu Agnieszki Grochowicz pt. „Pod niebem Paryża” oraz muzyki filmowej w wykonaniu zespołu Fortis Quartet, a najpiękniejsze pieśni operowe i operetkowe zaśpiewają Dariusz Palonek, Olga Piotrowska-Cender i Jolanta Gadacz-Leśniak. Nie zabraknie też nowości, jak koncerty Jarosława Wasika czy kwintetu New Bone oraz występ krakowskiego trio Box Anima, który to stanowi część nagrody przyznanej zespołowi w ramach Studenckiego Festiwalu Piosenki.

Koncerty Promenadowe to szereg wydarzeń i aktywności, odbywających się w każdy weekend od 27 czerwca do 27 września. Organizatorem Koncertów Promenadowych jest Krakowskie Forum Kultury – Instytucja Kultury Miasta Krakowa. Wydarzenia odbywać się będą w Altanie przy Plantach (od strony ul. Westerplatte).

UWAGA: Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w każdym wydarzeniu może uczestniczyć maksymalnie 150 osób.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE