Masowe kontrole w komunikacji w Krakowie. Policja sprawdza czy wszyscy maja maseczki

Kraków dołączył do innych polskich miast w których policja przeprowadziła kontrole pasażerów w komunikacji miejskiej. Przypominamy, że nakaz zakrywania ust i nosa w komunikacji miejskiej nadal obowiązuje.

Fot. Kraków w Pigułce

„Dzisiaj był kolejny dzień akcji z policją, która przypominała pasażerom komunikacji miejskiej o obowiązku posiadania maseczki” – informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie.

„Przez 8 godzin akcji, podczas której skontrolowano autobusy na 12 liniach (nr 125, 129, 139, 144, 164, 169, 179, 182, 184, 252, 469, 503) policja upomniała tylko 35 osób, które nie miały maseczek. To oznacza, że zdecydowana większość pasażerów stosuje się do przepisów i podczas podroży tramwajem i autobusem zakrywa usta i nos. Tym wszystkim bardzo za to dziękujemy. Przeczytaliśmy jednak także krytyczne komentarze w stosunku do tej akcji. Wyjaśnijmy więc, że nie jest ona po to by komuś zrobić na złość. Chodzi wyłącznie o bezpieczeństwo nas wszystkich korzystających z komunikacji miejskiej” – wyjaśnia MPK.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE