Oblał się benzyną i zamierzał podpalić. Policjanci uratowali mu życie

Aspirant sztabowy Mariusz Motyka wraz ze starszym asp. Andrzejem Mrówką z komisariatu w Żabnie odwiedli 41-letniego mężczyznę od próby samobójczej.

Fot. Pixabay

W ostatni piątek, rano, dwaj dzielnicowi z Żabna aspirant sztabowy Mariusz Motyka oraz starszy aspirant  Andrzej Mrówka rozpoczęli służbę w terenie. Pierwsze, dość spokojne godziny nie zapowiadały tego, co miało wydarzyć się później.

W południe oficer dyżurny przyjął zgłoszenie kobiety z miejscowości oddalonej kilka kilometrów od Żabna, że jej mąż wyszedł z domu, zabrał kanister z benzyną i zamierza zrobić sobie krzywdę. Przyczyną tak dramatycznego kroku miały być problemy osobiste.

Aby jak najszybciej dotrzeć z pomocą i zapobiec najgorszemu, zadanie  zostało powierzone znajdującym się najbliżej dzielnicowym, którzy już  kilka minut później byli  na miejscu. Wspólnie z kobietą pobiegli do pomieszczenia gospodarczego gdzie znaleźli 41-latka. Mężczyzna trzymał na kolanach kanister z benzyną, a w ręce zapalniczkę i kiedy tylko zobaczył wchodzących, oblał się benzyną i zaczął krzyczeć, że jeżeli ktokolwiek zbliży się do niego zaraz się podpali.

Podczas prowadzonej w delikatny, acz zdecydowany sposób rozmowy policjanci nakłonili mężczyznę aby zrezygnował ze swojego planu i odłożył źródło ognia. Z ich pomocą desperat wrócił do domu, gdzie zdjął z siebie mokre od benzyny ubrania. Policjanci wezwali służby medyczne, a te zdecydowały o zabraniu mężczyzny  do szpitala.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE