Podpisano dwie deklaracje. Wiadomo, co zostało ustalone w Białym Domu

Zakończyło się spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w Białym Domu. Podpisano dwie ważne deklaracje. Ciekawa była też część dotycząca pytań, gdzie spytano o politykę obronną.

Fot. SAUL LOEB / AFP

Podpisano dwie deklarację. Jedną dotyczącą współpracy Polski i USA w zakresie technologii jądrowej po to, by wybudować w Polsce elektrownie atomową. Druga deklaracja dotyczy współpracy w zakresie sieci 5G.

Ciekawa była też część dotycząca pytań. Jedno z nich dotyczyło wycofania części wojsk amerykańskich z Niemiec. Donald Trump podkreślił, że Polska wywiązuje się ze swoich zobowiązań, dotyczących m.in. przeznaczenia 2 proc. PKB na obronność. Dodał, że Niemcy tego nie robią. Decyzja odnośnie rozlokowania żołnierzy jeszcze nie zapadała. Prezydent Duda powiedział natomiast, że nie może mówić Stanom Zjednoczonym gdzie mają ulokować swoich żołnierzy, ale poprosił, by nie zabierali ich z Europy i zadeklarował, że Polska jest gotowa na przyjęcie dodatkowych sił.

Prezydent Trump powiedział też, że Polska będzie zaangażowana w dystrybucje szczepionek na koronawirusa i że prace w tym zakresie są zaawansowane.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE