Wakacyjne roboty budowlane. Zmiana organizacji ruchu

Wraz z kolejnym etapem robót budowlanych, od czwartku, 2 lipca zmieni się organizacja ruchu na rozbudowywanej ul. Klasztornej. Dla osób uprawnionych do przejazdu tą ulicą wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy. Taka sytuacja potrwa do końca wakacji.

Fot. ZDM

Przypomnijmy – od 16 kwietnia trwa rozbudowa ulicy Klasztornej na odcinku od ul. Żaglowej do ronda przy moście Wanda. W pierwszym etapie wykonawca skupia się na realizacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Od 2 lipca roboty wchodzą w kolejną fazę. W związku z tym zmieniona będzie organizacja ruchu. Dla osób uprawnionych do wjazdu na ul. Klasztorną, a więc mieszkańców, klientów sklepów i punktów usługowych oraz pojazdów komunikacji miejskiej, wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z ul. Odmętową do ronda przy moście Wandy. W przeciwnym kierunku ruch będzie się odbywał ulicami Zagłoby i Odmętową. Po tej trasie będą też kursowały autobusy komunikacji miejskiej. Na czas wprowadzenia zmian, a więc do końca wakacji, zlikwidowane będą progi zwalniające na ul. Odmętowej.

Rozbudowa ul. Klasztornej będzie kosztować ok. 25 mln zł. Inwestycja finansowana jest z budżetu Gminy Kraków oraz MPWiK SA. W ramach zadania wymieniane są sieci podziemne, pojawi się kanalizacja sanitarna oraz deszczowa wraz z przepompownią i zbiornikiem retencyjnym, odnowiona będzie nawierzchnia jezdni i chodniki, przebudowane będą przystanki autobusowe. Tam, gdzie jest to konieczne, zostaną przebudowane i ustawione ekrany akustyczne. Przewidziana jest budowa kanalizacji sanitarnej od ul. Syrachowskiej do ul. Longinusa Podbipięty oraz od ul. Syrachowskiej do ul. Odmętowej wraz z przyłączami. Oprócz samej ulicy Klasztornej, remontu doczekają się odcinki ulic poprzecznych: Żaglowej, Odmętowej, Jutrzyńskiej, Stare Wiślisko, Zbyszka z Bogdańca, Michała Hutnika i Syrachowskiej. W sumie nowa nawierzchnia pojawi się także na prawie 300-metrach lokalnych dróg.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE