Policjant zastrzelił 27-latka. Prokuratura wszczęła śledztwo

Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 27-latka z Mszany Dolnej. Mężczyzna został zastrzelony podczas interwencji policyjnej. Był podejrzany o kradzież paliwa.

Fot. Pixabay

Czynności w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Zakopanem. Niedawno przekazano je do Prokuratury Rejonowej w Krakowie, która to wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

Do zdarzenia doszło w sobotę, około godziny 22 w Kościelisku Kirach. Miało tam dochodzić do regularnych kradzieży paliwa z maszyn budowlanych niedaleko stadionu.

Policjanci rozpoczęli pieszy pościg za mężczyznami, podczas którego doszło do wystrzału z broni jednego z funkcjonariuszy.

„Wystrzał ten spowodował obrażenia głowy pokrzywdzonego, a w następstwie, pomimo udzielonej pomocy lekarskiej, jego zgon” – informuje prokurator Janusz Hnatko, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Prokuratura nie udziela bliższych informacji w tej sprawie. Za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE