Ile lat mają Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski? Tego się nie spodziewacie!

Pytanie o wiek Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego przewijają się przez tę kampanię, chociażby w zapytaniach do wyszukiwarek internetowych. Nie uwierzycie ile mają lat.

Fot. Bartłomiej Zborowski/East News

Trudno uwierzyć w to, że Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski są równolatkami. Obaj urodzili się w 1972 roku, więc obaj mają 48 lat.

Żartobliwie można powiedzieć, że Rafał Trzaskowski jest nieco starszy, bo urodził się 17 stycznia, a obecny prezydent 16 maja.

Co jednak ciekawe obaj mają Krakowskie korzenie. Andrzej Duda urodził się i wychował w Krakowie. Jest synem Jana Dudy, elektrotechnika, profesora nauk technicznych i samorządowca oraz Janiny Milewskiej-Dudy, profesor nauk chemicznych. Jego rodzice swoją działalność zawodową związali z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Rafał Trzaskowski natomiast urodził się w Warszawie, ale rodzina od zawsze pochodziła z Małopolski. Bronisław Trzaskowski, pradziadek prezydenta Warszawy był nauczycielem i dyrektorem szkoły w Tarnowie, a także założycielem pierwszego w Polsce żeńskiego gimnazjum. Ojciec Rafała Trzaskowskiego, Andrzej, był natomiast pianistą, dyrygentem i kompozytorem. Nazywany był pionierem jazzu w Polsce i był nim w istocie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE