Optymistyczne prognozy dotyczące szczepionek na koronawirusa!

Trwają intensywne prace nad opracowaniem szczepionki na wirusa SARS CoV-2. Część koncernów farmaceutycznych wchodzi już w trzeci etap badań klinicznych. Pierwsze mają być gotowe już w październiku!

Fot. Shutterstock

 

Od lipca do kolejnego etapu badań przystąpił amerykański koncern Moderna, który przygotowuje nowego typu preparat wykorzystujący mRNA wirusa, wywołując reakcję odpornościową.  Moderna jest pierwszym zakładem, który zaczął testować na ludziach swoje lekarstwa na koronawirusa.

Oprócz niego w trzecią fazę wchodzi również brytyjsko- szwedzka firma AstraZeneca. Robocza nazwa szczepionki to ChAdOx1nCoV-19. Według ekspertów WHO jest ona najbardziej obiecująca. Ze względu na jej skuteczność i bezpieczeństwo, jej pierwsze dawki mogą być już dostępne w październiku.Za produkcję odpowiadać ma brazylijska firma Fiocruz.

„Rola Brazylii w tych badaniach jest szczególnie ważna ze względu na doświadczenia w badaniach klinicznych, jak i rozpowszechnienie w tym kraju pandemii Covid-19 „- uważa Ricardo Palacios z Instytutu Butantan.

Do testowania szczepionek zgłaszają się osoby, które nie przechodziły koronawirusa, jednak są na niego szczególnie narażone.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE