Oddawanie moczu na płycie Rynku Głównego czyli piątek wieczór w Krakowie

Oddawanie moczu na płycie Rynku Głównego, zaczepianie przechodniów na Plantach Krakowskich, spożywanie alkoholu przy Szpitalnej, czy głośne krzyki i wulgaryzmy na Basztowej – to tylko niektóre z wykroczeń ujawnionych przez strażników miejskich w trakcie piątkowych 12-godzinnych działań w centrum Krakowa.

Fot. Kraków w Pigułce

21 funkcjonariuszy ujawniło w sumie 156 czynów zabronionych. Nałożono 107 mandatów karnych na kwotę 14 700 złotych, sporządzono 5 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczono 44 osoby.

✍️ mężczyznę, który oddał mocz przy Ratuszu ukarano mandatem w wysokości 500 zł.

✍️ 3 osoby zakłócające spokój i porządek publiczny, spożywające alkohol w miejscach zabronionych ukarano mandatami po 500 zł.

✍️ mężczyznę, który krzyczał i przeklinał, był agresywny i nie stosował się do poleceń wydawanych przez strażników ukarano mandatem w wysokości 500 zł.

Strażnicy pełnili służbę w rejonie Rynku Głównego i Małego Rynku, przy ulicach: Szpitalnej, Floriańskiej, Pijarskiej, Sławkowskiej, św. Marka, św. Jana, Grodzkiej, Szewskiej, Siennej, Stolarskiej, Podzamcze, Wiślnej, św. Anny, a także przy Placu Wszystkich Świętych, na Plantach, na bulwarze Czerwieńskim, na Kazimierzu oraz przy dworcu autobusowym MDA.

Kontrolowali również tzw. „rogatki”, przy: Placu św. Ducha, Placu Matejki, Placu Wszystkich Świętych, Placu Na Groblach, przy Małym Rynku, ul. Dunajewskiego, św. Marka/Reformackiej, Radziwiłłowskiej oraz rogatki na Kazimierzu

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE