Powstała mapa „Krakówka”. Krowodrzunia, Prądniczek i Zwierzyniówek

Prezydent Duda mówił o „warszawce” i „krakówku”. Mieszkańcom Warszawy i Krakowa słowa te nie za bardzo się podobały. Powstała nawet mapa „Krakówka”.

Fot. Autor nieznany

Chcę, żeby ta polityka była kontynuowana” – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania w Łobzie w woj. zachodniopomorskim. Odnosił się w ten sposób do programów 500 plus i tego, jak zmniejszyło się ubóstwo w Polsce.

Polityka odważnych inwestycji i dbania o człowieka, a nie polityka dziadostwa i dbania tylko o elitę. Nie polityka napychania kieszeni warszawskiemu salonowi, tzw. warszawce, czyli grupie najbogatszych ludzi prominentnych, którzy się bogacili bardzo często kosztem reszty społeczeństwa.

W Polsat News prezydent zapewniał, że „w Warszawie i wielkich miastach każdy wie, co to znaczy tzw. warszawka”. Dodał, że to określenie rożnego rodzaju celebrytów z różnych środowisk. W podobnym tonie wyapowiadał się później o Krakowie z którego sam pochodzi. – Ktoś mógłby pomyśleć, że pan pochodzi z „krakówka” – mówił prowadzący program Bogdan Rymanowski.

Ja pochodzę z inteligencji krakowskiej, nie pochodzę z „krakówka”. „Krakówek” raczej na mnie nie głosuje – odparł prezydent.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE