Przyjechał na stację z zakrytymi tablicami, zatankował i odjechał

29 czerwca br. w godzinach wieczornych, na teren stacji benzynowej w Niegardowie wjechał samochód marki Hyundai.


Kierujący nim młody mężczyzna już podczas tankowania dziwnie się zachowywał, co zwróciło uwagę pracownika stacji, który wyszedł na zewnątrz i skierował się z stronę pojazdu klienta. Zobaczył, że zarówno tablica rejestracyjna jak nalepka kontrola na szybie pojazdu są zakryte kartką i zorientował się, że może dojść do kradzieży. Tymczasem kierowca po zakończeniu tankowania wsiadł do samochodu i zaczął odjeżdżać – nie płacąc za paliwo. Pracownik stacji próbował uniemożliwić złodziejowi ucieczkę i otworzyć drzwi kierowcy by wyrwać kluczyki ze stacyjki. Sprawca usiłując się uwolnić odjechał pełnym gazem wywracając pracownika.
Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach. Szybko ustalili, że sprawca to mieszkaniec gminy Bochnia, który posługiwał się pożyczonym pojazdem. 2 lipca br. mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Radziemice (powiat proszowicki). 3 lipca br. zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Kraków – Nowa Huta, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej ( art. 281 KK ). Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór.
Jak ustalili śledczy, 33-latek od kilku tygodni dokonywał kradzieży na innych stacjach paliw województwa małopolskiego. Był m.in. poszukiwany przez Komisariat Policji w Słomnikach, gdzie dokonał szeregu kradzieży tego typu. Zatem w najbliższym czasie, podejrzany usłyszy kolejne zarzuty za popełnione przestępstwa.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE