Czterech wandali celowo dewastowało napotkane samochody

Celowe dewastowanie napotykanych pojazdów. Taką zabawę wymyśliło sobie czterech pijanych mężczyzn z gminy Słomniki. Wszyscy zostali zatrzymani przez miejscowych policjantów. Szkody sięgają  ponad 5,5 tysiąca złotych. Sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

Fot. Policja

Do Komisariatu Policji w Słomnikach wpłynęły zawiadomienia o uszkodzeniu przez nieznane osoby trzech pojazdów a także ogrodzenia posesji, do których doszło w nocy z 19 na 20 czerwca br. oraz  z 3 na 4 lipca br. w gminie Słomniki. Pojazdy były zaparkowane przy ulicach i w kilku miejscach zostały przez sprawców zarysowane. Wszczęto dochodzenie, w którego toku, m.in. na podstawie monitoringu policjanci ustalili sprawców. Okazali nimi się dwaj 17-latkowie i dwaj 20-latkowie z gminy Słomniki.

8 lipca br. wszyscy czterej zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty, dokonania wspólnie i w porozumieniu, uszkodzenia pojazdów oraz betonowych elementów ogrodzenia jednej z posesji. Starty, jakie spowodowali, oszacowano łącznie na kwotę ponad 5,5 tysiąca złotych. Podejrzani przyznali się do popełnionych czynów, a swoje zachowanie tłumaczyli głupotą i stanem nietrzeźwości. Za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE