Oszust internetowy nie płacił za towar okazując sprzedawcom fałszywe potwierdzenia przelewów

Policjanci zatrzymali 22-latka podejrzanego o 11 oszustw . Mężczyzna nie płacił za zakupiony towar, a jedynie przedstawiał fałszywe potwierdzenia przelewów. „Kupiony towar” sprzedawał w lombardach.

Fot. pixabay.com

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wadowickiej komendy ustalili, że od 9 do 15 maja br., 22-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, dopuścił się szeregu oszustw zarówno na terenie powiatu jak i powiatów ościennych. Młody mężczyzna wyszukiwał w Internecie ogłoszenia dotyczące sprzedaży np. telefonów komórkowych, a następnie gdy dochodziło do spotkania z osobą sprzedającą i sfinalizowania transakcji, okazywał wygenerowane elektronicznie potwierdzenie rzekomo wykonanego przelewu bankowego. Zaangażowani w sprawę kryminalni ustalili i 8 lipca br. zatrzymali 22-latka na terenie Wadowic. Mężczyzna oszukał 8 osób i wyłudził co najmniej 12 tys. złotych, a nabyte przedmioty sprzedawał w lombardach (część przedmiotów została odzyskana i powróciła do właścicieli). 22-latek usłyszał 11 zarzutów (oszustwa oraz zarzut przywłaszczenia), do których się przyznał.
W miniony czwartek Prokuratura Rejonowa w Wadowicach zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, ustalani są kolejni pokrzywdzeni.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE