Przyjaciele pumy Nubii zbierają na prawnika. Pomagają internauci

Historia pumy Nubii i jej pana Kamila poruszyła serca internautów w całej Polsce. Kocica ostatecznie trafiła do zoo w Chorzowie, o czym poinformował radny Łukasz Litewka.

Fot. Pixabay

Tymczasem internauci zebrali już kilkanaście tysięcy (stan na godzinę 22:00 13 lipca 2020).

„Zbieramy pieniądze na pomoc prawną dla Pana Kamila, właściciela pumy Nubii z którą musiał uciekać przed bezdusznym wyrokiem sądu skazującym ich na rozłąkę i umieszczenie do końca życia w zoo. Nubia od kilku lata wychowywała się u Pana Kamila w domu wraz z psem i kotem. Jest spokojna, przyjazna i bardzo przywiązana do swego największego przyjaciela. Niestety osoby im nieprzychylne i niekochające zwierząt sprawiły, iż puma Nubia musiała zostać umieszczona w ogrodzie zoologicznym. Każdy kto był chociażby raz w zoo, wie w jakich warunkach przetrzymywane są tam zwierzęta… Zbyt małe klatki, stres i ciągła publiczna ekspozycja.
Wiemy jak bardzo Pan Kamil kocha Nubię i dlaczego dokonał takiego wyboru. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że chore przepisy prawne, narażają go na odpowiedzialność karną. Sam sobie nie poradzi, potrzebuje naszej pomocy. Wiemy, że są możliwości prawne, aby został z pumą Nubią na stałe razem❗️
Proszę pomóż” – pisze organizator zbiorki (https://pomagam.pl/pumanubia)

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE