Ponowne wybory? Platforma uruchamia ofensywę i zachęca do składania protestów wyborczych

Rusza strona protestwyborczy2020.pl, założona przez sztab Rafała Trzaskowskiego i członków Platformy Obywatelskiej. Można na niej składać protesty wyborcze.

Jesteśmy po wyjątkowych wyborach, w których różnica między kandydatami była bardzo niewielka, a wątpliwości co do nieprawidłowości w komisjach krajowych i za granicą było bardzo dużo – powiedziała Barbara Nowacka.

Przewidywaliśmy to, dlatego powstała koalicja na rzecz uczciwych wyborów. Gdyby nie obecność wszystkich tych ludzi, tych nieprawidłowości byłoby znacznie więcej (…) Dostajemy jednak sygnały bardzo niepokojące, o liczeniu głosów w podgrupach, nadmiarowej liczbie kart, nieprawidłowościach przy głosowaniu – dodała polityk i podała stronę na której można zgłosić protest wyborczy.

Jako komitet wyborczy przygotowujemy protest wyborczy, który zostanie wysłany do Sądu Najwyższego. Opiszemy w nim skalę propagandy, manipulacji, jakie miały miejsce w kampanii – powiedział Cezary Tomczyk, członek sztabu Rafała Trzaskowskiego i poseł PO.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE