Areszt za obchody Halloween? To nie żart

Marszałek Ewa Witek stworzyła petycję, która ma na celu chronić polskie tradycje. Przewiduje ona ustawę, która wprowadzi kary ograniczenia wolności lub grzywny za przebieranie się i zbieranie cukierków 31 października.

Fot. Pixabay

Marszałek sejmu uważa, że Halloween próbuje młodemu pokoleniu wywrócić w głowie i zaniedbuje tradycję obchodzenia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Oczekuje również, że powstanie zespół odpowiedzialny za kontrolowanie dzieci i dorosłych, którzy przepisy łamią. Byliby oni zgłaszani na policję i poddani karze.

Petycja ma dwa główne założenia:  „kto w dniu 31 października danego roku kalendarzowego przebiera się za straszną postać, w szczególności za kościotrupa, czarownicę, wampira, diabła lub inną kojarzącą się z piekłem istotę, podlega karze ograniczenia wolności lub aresztu na okres nie krótszy od 15 dni” oraz „kto w dniu 31 października chodzi i puka po mieszkaniach, prosząc o cukierki, lub ostrzegając przed popełnieniem złośliwego żartu – podlega karze grzywny w wysokości co najmniej 500 złotych lub karze ograniczenia wolności”

Ze względu na to, że to Elżbieta Witek złożyła petycję, posłowie będą musieli się nad nią pochylić.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE