Kobieta z zarzutami. Czekała na „stopa”, by wyjechać z Małopolski

Prokuratura w Jaworznie postawiła zarzut usiłowania zabójstwa 46-letniej bezdomnej kobiecie, która uderzyła kamieniem w głowę sześcioletnią dziewczynkę. Podejrzana nie przyznaje się do czynu i odmawia składania wyjaśnię.

Fot. Policja

W poniedziałkowy wieczór tj. 13 lipca br. media opłynęła informacja o kobiecie, która na ul. Matejki w Jaworznie podeszła do bawiących się dzieci i bez wyraźnego powodu rzuciła w jedno z nich kostką brukową. Poszkodowana 6 – letnia dziewczynka z poważnymi obrażeniami głowy trafiła do śląskiego szpitala.

Od samego początku sprawie nadano najwyższy priorytet, a głównym zadaniem w pierwszej kolejności było zatrzymanie kobiety. Do pomocy w poszukiwaniach 46-latki włączyły się ogólnopolskie media, które opublikowały komunikat śląskiej policji z wizerunkiem kobiety.

Wczoraj (14 lipca) około godz. 14:40 na numer alarmowy 112 małopolskiego CPR zadzwoniły kolejno trzy osoby z Chrzanowa, które rozpoznały poszukiwaną. Zgłoszenie zostało przekazane do miejscowej komendy powiatowej Policji. Kobieta, według zgłaszających, miała znajdować się obok przystanku autobusowego na ulicy Podwale w Chrzanowie, gdzie usiłowała zatrzymać przejeżdżające samochody na tzw. „stopa”. Natychmiast wysłany na miejsce patrol wylegitymował ją potwierdzając, że to poszukiwana. 47-latkę zatrzymano i doprowadzono do chrzanowskiej komendy gdzie została przekazana śląskim policjantom.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE