Zdjęto kolejne obostrzenia! To już dzisiaj!

Do tej pory zdjęto szereg obostrzeń m.in. nakaz zasłaniania nosa i ust, otworzono sklepy wielkopowierzchniowe, świątynie, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, kina, teatry i stadiony. Dzisiaj luzowane są kolejne obostrzenia.

Fot. Kraków w Pigułce

W piątek 17 lipca nastąpi kolejny etap odmrażania. Tym razem chodzi o imprezy masowe.

Będzie w nich mogło uczestniczyć 150 osób pod warunkiem zachowania dystansu społecznego. Jeżeli impreza będzie odbywała się na otwartej przestrzeni, zapewnione musi być minimum 5 mkw na osobę. Dodatkowo pionowe znaki muszą wyznaczać miejsce dla publiczności oraz oddzielić ją od pozostałych uczestników przestrzeni tak, by np. publiczność nie mieszała się z przypadkowymi przechodniami. Dodatkowo uczestnicy muszą starać się zachować odległość od siebie nawzajem i zakrywać usta i nos. Ten ostatni warunek nie musi być spełniony, jeżeli odległość od innych osób będzie wynosić przynajmniej 2 metry lub więcej. Z obowiązku zachowania dystansu zwolnione są osoby, które przyszły z dzieckiem poniżej 13 roku życia, osoby niepełnosprawne i im towarzyszące, a także osoby mające problemy z poruszaniem się i wspólnie zamieszkujące.

W przypadku sal koncertowych, kin czy teatrów, zasady dystansu polegać będą na udostępnieniu 50 proc. liczby miejsc oraz obowiązku zakrywania ust i nosa.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE