Bon wakacyjny: 3 dni za darmo w kurorcie? Resort ostrzega!

Bon wakacyjny nie wszedł jeszcze w życie. Mimo to oszuści nie wahają się, by wykorzystać niewiedzę Polaków czekających na upragniony urlop. Pojawiły się fałszywe oferty.

Fot. Pixabay

500 plus na wakacje, czyli bon turystyczny lub też wakacyjny to pomysł rządu na pobudzenie gospodarki i zachęcenie rodzin do wyjazdu na urlop. Rodzice mają otrzymać 500 zł do wykorzystania na wczasy za każde dziecko w rodzinie.

Jeżeli więc mamy dwójkę to rodzinie przysługuje 1000 zł. W tym celu trzeba będzie wejść na specjalną stronę internetową z której wybierze się z listy pożądaną usługę. W ten sposób opłacić można pobyt w wybranym miejscu w Polsce. Mogą to być wakacje w hotelu z rodzicami, ale również kolonie, obóz harcerski czy sportowy.

Projekt nie wszedł jeszcze w życie, ale pojawiły się już fałszywe oferty bonów przed którymi ostrzega Ministerstwo Rozwoju. „Ostrzegamy przed telefonami od nieznanych osób, które proponują 'specjalne vouchery urlopowe'” – napisało Ministerstwo Rozwoju – „Rzekome oferty dotyczą tygodniowego pobytu w kurorcie, ale warunkiem przysłania vouchera jest wpłacenie na podane konto pieniędzy za dodatkowe 4 dni: 3 dni jest za darmo w ramach bonu, a za kolejne trzeba już zapłacić przelewem”.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE