Czarne BMW w świeżym betonie na Moście Nowohuckim. Kierowca pijany

Mało brakowało żeby Most Nowohucki po weekendowych remontach nie został dziś otwarty. Wszystko za sprawą kierowcy czarnego BMW, który wjechał na świeżo wylany beton , grzęznąc w nim. 

fot. Krzysztof Zębala

Do zdarzenia doszło w sobotę nad ranem. Po godzinie 3-ciej na świeżo wylany beton wjechało czarne BMW ignorując wszelkie zakazy.  Na miejscu pojawiła się policja.

Jak podaje rzecznik KMP sierż.szt. Piotr Szpiech, kierowca to 25 – letni mieszkaniec Krakowa. W chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu. W jego krwi wykryto 1,5 promila. Samochód został odholowany a kierowcy grozi grzywna lub pozbawienie wolności do lat 2.

Dwie godziny po tym zdarzeniu, w to samo miejsce próbował wjechać kolejny pojazd, tym razem marki Fiat, jednak kierowca szybko zawrócił i uciekł. Obecnie trwa przeglądanie monitoringu.

Lewa strona Mostu Nowohuckiego jest obecnie przejezdna, jednak prawą zagradza ciężki sprzęt by nie doszło już do podobnych pomyłek.

Od maja na Moście Nowohuckim trwają prace remontowe. W miniony weekend, od 17 do 19 lipca betonowano powierzchnię mostu. Z uwagi na eliminację drgań powierzchni i wiązanie betonu, wstrzymano ruch pojazdów ciężkich. Jak widać nie wszyscy wzięli to sobie do serca. Ruch pieszych i rowerzystów pozostał bez zmian.

 

 

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE