Darmowe plenerowej pokazy animacji już w ten weekend!

Plenerowe pokazy najlepszych animacji z ostatniego sezonu będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę i niedzielę, 25-26 lipca u stóp Wawelu na Placu Wielkiej Armii Napoleona w ramach 12. edycji filmowej imprezy Krakow Summer Animation Days. Wstęp na wszystkie projekcje jest darmowy.

Fot. Policja

Krakow Summer Animation Days to organizowany od 1994 roku najstarszy w Polsce festiwal filmowy konfrontujący osiągnięcia studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej – zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych. W 2017 roku do dwóch międzynarodowych konkursów (ETIUDA oraz ANIMA) został dodany konkurs animacji polskiej – ANIMA.PL.

W programie będzie można zobaczyć najnowsze animacje włoskie i gruzińskie przygotowane przez partnerskie festiwale: Animaphix International Animated Film Festival (Bagheria, Włochy) i Tofuzi International Festival of Animated Films (Batumi, Gruzja), a także długometrażową animację duńską „Checkered Ninja”. Poza tym zaprezentowane zostaną filmy animowane nagrodzone w konkursie ANIMA podczas 26. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima.

Organizatorem Krakow Summer Animation Days jest Fundacja Promocji Kultury Artystycznej, Filmowej i Audiowizualnej Etiuda&Anima.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny na: www.ksad.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE